
25.11.2015 14:39
Autor: As. dr sc. med. dr Nebojša Zečević,
specijalista ginekologije i akušerstva
Ljudski organizam predstavlja nedeljivu funkcionalnu sredinu u kojoj svaki organ, odnosno organiski sistem daju značajan doprinos u održavanju homeostatske harmonije organizma.
Homeostaza znači zdravlje. Poremećaj homeostaze znači bolest.
Tri glavna sistema koji učestuju u homeostatskom mehanizmu regulacije su NERVI, ENDOKRINI i IMUNI SISTEM.
Skoro da i nema bolesti u koju više ili manje nije uključen imunitet. Zato nije ni čudo da je u toku prošlog veka čak 15 naučnika dobilo Nobelovu nagradu za dostignuća ili otkrića iz oblasti imunologije.
Imuni sistem predstavlja kolekciju tkiva, ćelija i molekula čija je primarna uloga u odbrani unutrašnje sredine organizna i održavanju homeostaze. Ove ćelije i tkiva su rasporedjeni svuda u organiznu gde postoji kontakt sa spoljnom sredinom, dakle koža, pluća, digestivni trakt, krvotok, jetra, slezina... faktički u svakom organskom sistemu.
Stres predstavlja vid narušavanja homeostastke harmonije organizma, odnosno to je borba organizma da se posle delovanja stresa ponovo uspostavi homeostaza. Ovaj sindrom se ispoljava povećanjem šećera u krvi, širenjem zenica, povećanjem arterijskog pritiska i napetosti mišića. Još se naziva i opšti adaptacioni sindrom.
Jasno je pokazano da psihološki stres može dovesti do veće podložnosti nekoj bolesti, ali UMEREN stres može povećati aktivnost imunog sistema i delovati korisno i stimulativno. Akutan jak stres ne dovodi uvek do povećane podložnosti prema bolesti. HRONIČAN STRES je ono što može smanjiti funkciju ćelija imuniteta i poveća incidencu bolesti. Tada stes može preći u distres i to se ne sme dozvoliti. Dakle kada govorimo o stresu i njegovom učinku na imunitet sve je stvar DOZE... kao i za sve u životu, te je ono što se preporučuje svakako umerenost.
Pitanja koja se nameću zdravoj populaciji je kako se boriti protiv stresa, odložiti starost i kako radnom veku čoveka dodati još nekoliko desetina stvaralačkih godina. Nije cilj samo dodati godine životu već život godinama, odnosno poboljšati kvalitet života.
Za sada najbolji pristup za takav cilj je prevencija: dobra ishrana sa što više voća, povrća, ceralija, suplementima antioksidativnim sredstvima, vitaminima E i C, koenzimom Q10, B karotenom, selenom, dovoljno fizičke aktinovisti, izbegavanje pušenja, alkohola, pozitivan stav prema životu, ispunjen socijalni, mentalni, seksualno – emotivni život.
Precevcija je zlatno pravilo medicine, 2/3 uspeha, a preostala 1/3 je rana dijagnostika oboljenja i preventivne ili rane operacije.
Možemo samo zaključiti da je najmanji zajednički imenitelj primarnog cilja odnosno očuvanja i unapredjenja zdravlja JAK IMUNI SISTEM koji će neprekidno nadzirati rad svih organa i sistema u organizmu i štititi nas od štetnih uticaja i promena – mutacija. Samo tako možemo biti sigurni da ćemo do maksimma iskoristiti sve prirodne potencijale.
AHCC iako poznat kod suplemnt koji prati, pospešuje i poboljšava terapiju karcinoma, ili i drugih na predinfektivnih stanja, ipak svoj pun efekat može imati u prevenciji i unapredjenju zdravlja, odnosno kada se uzima u fazi zdravlja, a ne samo u fazi bolesti.
Tek tada AHCC može modulirati, ojačavati i korigovati naš prorodni IS, dakle kada je broj izmenjenih ćelija mali da se može savladati tek malom intervencijom našeg IS. Tek tada možemo biti sigurni u Restitutio ad integrum, odnosno potpun oporavak, izostanak bolesti i produžetak homeostatske harmonije organizma.
Tagovi: zdrava populacija, zdravlje, ahcc, bolest, imunomodulator, Ass Mr sci med Dr Nebojša Zečević, Nebojša Zečević
Povezano
Italijanski imunolozi nedavno su objavili studiju o terapijskoj ulozi AHCC-a kod pacijenata zaraženih kovidom 2019
Dubravka Grbić, penzionerka iz Beograda, suočila se sa najtežim dijagnozama u kratkom vremenskom periodu. Ipak, uspela je da, posle svega, vodi solidno kvalitetan život
Radoljub Mitrović o iskustvu svog oca obolelog od kancera pluća sa metastazama na oba plućna krila koji je već deset meseci bez ikakve terapije, sem AHCC-a
Snežana Grujić Komarčić iz Beograda tvrdi da joj je AHCC pomogao u veoma stresnom životnom periodu da dobije neverovatan nalet energije i poboljša krvnu sliku
Koto Sekino, direktorka Sektora za razvoj japanske firme Amino Up, proizvođača AHCC-a
Ananda Stefanovski iz Beograda nije klasičan pacijent – optimistična je, aktivna i ne dozvoljava sebi nijedan dan da psihički „padne“.
HPV virusna infekcija HPV HPV infekcija ahcc HPV terapija imunomodulator Ass Mr sci med Dr Nebojša Zečević nebojsa zecevic AHCC preparat Kardiovaskularne bolesti hipertenzija moždani udar AHCC kancer imunitet zdrava populacija zdravlje bolest AHCC i zdravlje japanski ahcc magicno bilje operacija priprema za operaciju oporavak imuni sistem preparat ahcc prehlada i grip prehlada grip oportunističke infekcije mrsa Isidora Bjelica Čišćenje organizma kancer jajnika dzudit smit ahcc protiv hpv Akutno otkazivanje jetre bolesti jetre karcinom jetre hepatitis Hepatitis C Hepatitis B Hepatitis A Japan dr Nebojša Zečević tumor ćelije raka Imunitet zaštita imuniteta imunoterapija šitake pečurke rak rak jetre kapsule ahcc ahcc kapsule iskustva korisnika svedočenja pacijenata ahcc cena ahcc za imunitet dijabetes lečenje dijabetesa dijabetes tip II nivo šećera u krvi Snežana Grujić Komarčić iz Beograda tvrdi da joj je AHCC pomogao u veoma stresnom životnom periodu da dobije neverovatan nalet energije i poboljša krvnu sliku koronavirus Vuhan covid 19 Artritis kolitis glaukom sindrom hronične mučnine HIV i amiotrofička lateralna skleroza Šta je AHCC gljive šitake šitake
© 2015 by Magično bilje d.o.o. | Sva prava zadržana
Design by draganmarkovic.net